Kuchařské nože a příslušenství

Série
Typ Barva Délka Použití Tah

1778 – Jubilejní série

Kovaná limitovaná jubilejní série. Extrémní ostrost, elegantní rukojeť z vybraného švestkového dřeva, ruční zpracování - nože z této exkluzivní série nabízí tu nejvyšší kvalitu bez kompromisů. Jádro těchto nožů se skládá z velmi tenkých vrstev patentem chráněné uhlíkové oceli „Double XVG 12” s extrémní tvrdostí od 61˚ HRC. Nabízí obzvláště ostrý řez a dlouhou životnost ostří. 

série 1778

více

V roce 1893 měl Paul Friedrich Dick vizi nože z vícevrstvé oceli, který by spojoval přednosti uhlíkové a nerezové oceli. Nápad ale kvůli chybějící potřebné technologii skončil na 110 let v šuplíku, kde by patrně zůstal, kdyby nebylo pana Wilhelma Leutze, který se zasloužil o realizaci série „1778“. Tuto exkluzivní sérii nadělila firma Friedr.Dick sobě, svým přátelům a všem fanouškům kvalitních nožů ke 225. výročí svého založení v roce 1778. Svěřili nejkvalitnější materiál do rukou svých nejtalentovanějších lidí a světlo světa spatřily nože z patentované ušlechtilé oceli.

Řezné srdci nože je zhotoveno tajnou recepturou, do které byly přidány přísady kobaltu, manganu a molybdenu, které zajišťují jemnější složení a tím i jemnější a rovnoměrný řez. Tato speciální ocel „Double X VG 12“ je chráněna patentem. Toto jádro je vkládáno postupně jako sendvič do kvalitní potravinářské nerezové oceli.

Tak dochází k dokonalému propojení technických předností tvrdé oceli s moderní potravinářskou hygienou.

Břit každého nože je odborníky ručně opracován a přezkoušen, aby odpovídal těm nejvyšším požadavkům na kvalitu. Samotná střenka je zhotovená z vybraného švestkového dřeva. Než doma uchopíte nůž do ruky, má za sebou už celkem 45 výrobních kroků. Každý nůž ze série je unikátem, který je radost používat.

Nože z této série jsou opravdovým luxusem, který dovede Vaše chvilky v kuchyni k dokonalosti, či jako krásný dárek potěší opravdového znalce.

 

 

 

  • Aktivní filtry
  • Série: 1778 – Jubilejní série


autorizovaný
autorizovaný
Facebook Instagram Youtube Facebook
Copyright © 2018, ORS spol. s r.o.