Kuchařské nože a příslušenství

Série
Typ Barva Délka Použití Tah

1893 – Damašská série

Krása a kvalita damašské oceli. Nože v této sérii jsou zhotovené z nerezové oceli ve 33 vrstvách a každý kus je řemeslným originálem. Damašská ocel je nejen pružná, ale má i vynikající řezné vlastnosti díky extrémní tvrdosti 61° HRC. Rukojeť těchto nožů je vyrobena ze speciálního sametového materiálu. Tato série je výsledkem spojení estetičnosti, pevnosti a funkčnostinejvyšší kvalitě

 

více

Nejjemnější damašská ocel na čepeli a ukončení střenky připomíná svým měňavým leskem šátek z pravého damašského hedvábí. Skutečně existuje historická souvislost, která vede do starého města Damašek. Ve středověku zde vzniklo centrum jemného hedvábí a damašské oceli. Oba produkty byly ve světě velice žádány a ceněny a byly dostupné jen vybrané klientele. Původně se dostala damašská technika přes Čínu do Japonska, kde zažila svůj největší rozkvětu. Tato doba je opředena mnoha legendami o mistrech znalých tohoto uměni a o jejich útrapách. Ocel byla pokládána v několika vrstvách, byla kována a tvrzena, aby dosáhla známé pevnosti a tvárnosti.

I v dnešní době vyžaduje příprava damašské oceli nejvyšší technické a technologické znalosti. Při konečné úpravě broušením vzniknou v důsledku rozdílného uložení 33 vrstev nerezové oceli (FD VG10-33) viditelné průběhy těchto vrstev na povrchu, což činí z každého kusu této exklusivní série  řemeslný unikát.

Díky speciálnímu procesu, který je šetrný k životnímu prostředí, je textura odkrytá a rozvine se tak v plné kráse. Absolutně jedinečné je použití damašské oceli na čepeli a na ukončení střenky.

Rukojeť je držena pružinou usazenou do rukojeti a tímto rafinovaným propojením s tenzí je namontována. Je absolutně vodotěsná a odpovídá nejvyššímu hygienickému standardu. Vysoce kvalitní materiál povrchu rukojeti je formován vrstva po vrstvě a působí tak na dotek jako kůže. Tento nový proces poskytuje bezpečné uchopení rukojeti, která nebobtná, není lepená nebo nýtovaná a leží měkce a ohebně v ruce.  Na čepeli nože je vytepán název série, tedy číslo 1893. Jde o rok, kdy se konala světová výstava v Chicago. V tomto roce vystavovala firma Friedr.Dick poprvé a její výrobní program se stal známým po celém světě. Na počest této události vznikla tato exkluzivní série. V roce 2008 byla oceněna cenou Design Plus Award Ambiente. Sérií nožů 1893 Vám firma Fridrich Dick předává výrobek, který je výsledkem spojení estetičnosti, pevnosti a funkčnosti v nejvyšší kvalitě. Aby Váš nůž zůstal v prvotřídní kondici,  omývejte ho pouze ručně a nepoužívejte agresivní mycí prostředky.

 

  • Aktivní filtry
  • Série: 1893 – Damašská série


autorizovaný
autorizovaný
Facebook Instagram Youtube Facebook
Copyright © 2018, ORS spol. s r.o.